17.6.2007 21:45:26     

Anonymous

0

dle dohody
Pizzeria DiCarlo

     
  Otázka nebyla ještě zadána.  
     
  Počet odpovědí: 0  
 
23.09.21 03:52  Anonymous
22.09.21 09:14  App.start
 
 
 
 
 
29.12.16 Zápisy z akcí KPCP
16.02.16 Zápisy z akcí KPCP
15.02.16 Zápisy z akcí KPCP
19.01.16 Soutěž KPCP
09.04.10 Soutěž KPCP
 
     
     
   Sobota 31.ledna 2009
Další skandál na obzoru - český podvod v SC:09?!?[Nikeman]    
Únorové číslo respektovaného měsíčníku SKI přináší velice zajímavý článek, obsahující detailní analýzu dosud odjetých závodů v rámci SC:09 KPCP Cupu. Hlavním tématem tohoto článku je určitá spekulace nad velice podivnou situací v táboře českých sjezdařů, neboť poslední dobou se v zákulisí SC začalo nahlas hovořit o tom, že za "virtuální realitou" nejlepších českých jezdců Bloodika a Kaniceka se v reále skrývá jeden a tentýž závodník.

Měsíčník se zeptal na názory několika lyžařských celebrit, ať už současných, nebo těch z nedávné minulosti. Expert ORF Franz Klammer říká ... "Věřím tomu. Když porovnáte styl obou závodníků, zjistíte, že je velice specifický a přitom velice podobný. Povšimněte si zejmého zvláštního povytočení pravého ramene při průjezdech levotočivými zatáčkami - u obou je úplně stejné". Podobný názor má i švýcarský reprezentant Didier Defago. "Vypadá to divně. Oba mají v průběžném pořadí seriálu SC skoro stejný počet bodů. V posledním tréninku v Garmishi zajeli skoro nachlup stejný čas, to samé se stalo předtím ve Wengenu. Vůbec se mi to nelíbí.". Naopak Olga Charvátová-Křížová své krajany hájí. "Totožný čas v závodech přece není žádný pádný argument. Je sice pravda, že sem kluky nikdy společně neviděla, na soustředění do Harrachova jezdí každý zvlášť, ale podívejte se na časy Rakušanů - ta nejužší špička je prostě maximálně vyrovnaná, někdy rozhodují i tisíciny".

V závěru článku dostal prostor k vyjádření i vedoucí závodník průběžného pořadí SC:09 Herrmann Nikemayer, který před začátkem letošní sezóny čelil podobnému obvinění, paradoxně vyvolaném českou stranou. "Jestli cítím nějaké zadostiučinění? Ale kdepak, nebuďte směšní. Mé svědomí je čísté, nemám zapotřebí nikomu nic dokazovat. Soustředím se pouze na své výkony, fámy neřeším. A Čechům přeju jenom to nejlepší".

Soudě dle reakcí celebrit, lyžařský svět není v pohledu na tuto causu ani zdaleka jednotný. Jedno je však jisté - není šprochu, na kterém by nebylo pravdy trochu a pod svícnem bývá často tma.
 
   Úterý 27.ledna 2009
Sovětský Sport: Hrdina z Kitzbühlu[Karel Hujer]    
Zatímco západní média se v ohlédnutích za Kitzbühlem věnují úchvatnému souboji rakouských sjezdařů, moskevský Sport se vrací k heroickému výkonu německého závodníka Cossacka a jeho vítězství nad českým jezdcem Bloodikem. Ruský čtenář má rád hrdinné příběhy a tento jej bezesporu naplňuje, přestože tento jezdec nakonec na stupně vítězů nedosáhl. List mimojiné dodává, že Cossack bude hlavní ozdobou letního závodu o pohár Petra Velikého v Soči.
 
   Neděle 25.ledna 2009
Souboj titánů v Kitzbühlu - Hooyer poráží Nikemayera o pouhou jednu tisícinu![Karel Hujer]    


V neuvěřitelné drama se dnes proměnil dosud poklidný víkendový sjezd v Kitzbühlu. Po dvou dnech kontroloval s přehledem vedoucí pozici vítězství obhajující Karl Hooyer, když na druhého Herrmanna Nikemayera získal slušný náskok více jak jedné vteřiny. Nikemayer ovšem dnes na svahu dokázal téměř nemožné. Průběžně ukrajoval z náskoku Hooyera, aby nakonec zaostal o 0,001 vteřiny! Tak těsné vítězství historie Ski Cupu ještě nezažila a kdo ví, zda ještě někdy zažije. "Když jsem viděl v cíli konečný výsledek, pochopil jsem Hooyerovo zklamání z Wengenu," komentoval situaci Herrmann Nikemayer. "Bylo to úchvatné představení a nádherná ukázka, jak dokáže být sport krásný a krutý zároveň," dodal s výsledkem už smířený Nikemayer. Hooyer tedy vyrovnal počet Nikemayerovo vítězství, nicméně je to Pyrrhovo vítězství, neboť z jeho bodového náskoku neubral prakticky nic.

Drama se ovšem odehrávalo i v boji o bronz. Do soutěže zasáhl černý kůň závodu, německý závodník Wilhelm Cossack, kterému se podařilo předstihnout českého závodníka Bloodika o rovněž neuvěřitelných 5 tisícin a na dosah k třetímu Kanicekovi. Ten ovšem ještě stačil hrozící nebezpečí odvrátit. I tak ale zůstane Cossackovo stíhací jízda druhou senzací tohoto závodu a skvělým sportovním zážitkem.
Další závod se jede už příští víkend v Garmisch Partenkirchenu.
 
   Čtvrtek 22.ledna 2009
"Po Wengenu jsem se cítil hrozně," říká Hooyer[Karel Hujer]    
Den před čtvrtým závodem KPCP Ski Cupu v Kitzbühelu poskytl Pizzeria Heraldu rozhovor jeden z rakouských závodníků a dosavadní druhý jezdec pořadí, Karl Hooyer.

Karle, obhajujete celkové vítězství, ale zatím bodově ztrácíte na reprezentačního kolegu Herrmanna Nikemayera. Jak vnímáte sám tuto, před začátkem celého seriálu, nečekanou situaci?
Úpřímně, pro mě tak neočekávaná není. Věděl jsem, že Herrmann bude letos hodně silný, ale máte pravdu, i tak mě jeho forma překvapuje. Ano, ve Wengenu byl loni vítěz, ale letos jsem zde pro vítezství udělal maximum. Věřte mi, byl to hrozný pocit, když po celodenní dřině do bezvědomí odejdete poražen s tak minimálním rozdílem. Cítil jsem se v tu chvíli opravdu hrozně.
Cítíte, že se může rozhodnout už v Kitzbühelu?
Ne, to si nemyslím. Vše bude otevřené do posledního závodu a může se rozhodnout v poslední hodině. Ale to neznamená, že by tím Kitz ztrácel na významu. Můj cíl je jednoznačný - vyhrát a smazat Herrmannovo náskok. Pokud by vyhrál i zde, situace už bude pro mě kritická.
Závod v Kitzbühelu začíná v pátek v 9:00 a končí v neděli v 21:00.
 
   Pondělí 19.ledna 2009
Herrmann Nikemayer obhájil vítezství ve Wengenu[Karel Hujer]    
V mrazivém počasí se o víkendu konal ve švýcarském Wengenu další závod KPCP Ski Cupu ve sjezdu. Stejně jako loni, i letos se králem Lauberhornu stal tyrolský fenomén Herrmann Nikemayer. S velmi těsným rozdílem porazil ve Wengenu opět druhého Karla Hooyera, s výrazným odstupem se pak na třetí místo prokousal český závodník Kanicek. Zklamáním bylo vystoupení dalších českých závodníků, kteří jsou ve hře o křišťálový globus prakticky mimo hru. Další závod se jede již tento týden v rakouském Kitzbühelu.
 
   Čtvrtek 15.ledna 2009
Wengen - předpověď počasí[Karel Hujer]    
 
Kitbühel - předpověď počasí[Karel Hujer]    
 
   Čtvrtek 8.ledna 2009
Lyžarská svatba roku - Herrmann Nikemayer se upsal HEADu[Karel Hujer]    
Herrmann Nikemayer dnes podepsal ve Vídni nový desetiletý kontrakt s firmou HEAD, oznámil tiskový mluvčí společnosti Jörg Diehler. Aktuálně vedoucí závodník průběžného pořadí SC:09 se nechal slyšet, ze od HEADu "dostal nabídku, kterou nebylo možné odmítnout". Nikemayer tak na pozici firemní jedničky střídá letos nepříliš výrazného Siegfrieda Kaniceka.
 
   Středa 7.ledna 2009
Co říká sám BLooDiK k závodu ?[BLooDiK]    
Zašli jsme přímo za aktérem aktuálního "rakouského problému" Přesto, že bylo už kolem desáté hodiny, vzbudili jsme ho na jeho hotelovém pokoji. A co nám řekl ?
Sorráč, jsem trochu unavenej, včera sme to s klukama z reprezentace táhli až do 5 do rána. To víte, nejsme rakušáci, ty musej bejt do 9 v posteli aby náhodou nenarušili trénink ... se divim, že si neměřej čas i na hajzlu ... Jo ... co ste se to vlastně ptali ? Jo už vim .... Hanč a Vrbata ... co k tomu říct .... pravidla superobřáku jsou jasně daný, od brány k bráně, a rakušáci ať si trhnou. Dostali na prdel jak malý kluci a nejde jim to pod fousy. Dyž viděli, jak to jezdim já, zkoušeli to taky, ale nebyli schopný to kolem toho bilbórdu střihnout, saláti, tak si tam radši při oficiálnim závodě postavila ORF další bilbórd aby to nešlo vůbec. Ale co, bedna je bedna a nežijem si tady špatně ... A že se v tom ORF furt patlá se nedivte, Nikemayerův boyfriend tam dělá šéfa zpravodajství ... ať si kecaj, mě je to jedno ... a teď už raši pudu a nemyslim, že byste to museli vidět ... ten jelinek je děsnej samoser ...
 
ORF: Mýty a fakta kolem závodu v Bormiu[Nikeman]    
Rakouská televizní stanice ORF se dnes ve svém zpravodajství opět vrátila ke cause podivného vítězství českého závodníka Bloodika ve vánočním závodě v Bormiu. Po odvysílání záznamu části jízdy českého závodníka inkriminovaným úsekem se vesměs všichni experti shodli na tom, že výklad pravidel české strany jest velmi svérázný a v rozporu s pravidly regulérního závodu. Navíc, riskantní jízdou mezi billboardy mohlo dojít nejen k ohrožení diváků, kteří se naštěstí na tuto jízdu ani nešli podívat, ale i závodníka samotného, o možnosti poškození reklamních ploch ani nemluvě. Tato "česká ulička" byla pak z výše uvedených důvodů v oficiálním víkendovém závodě pochopitelně zakázána. Jak uvedl v dopoledním sportovním sumáři na ORF bývalý rakouský vynikající sjezdař Franz Klammer, "Vzniklá situace se prakticky rovná dopingu, ze které naštěstí nevzešel nebezpečný precedens".
 
Vyjádření předsedy svazu lyžování KPCP[BLooDiK]    
Požádali jsme předsedu Svazu lyžování KPCP o vyjádření se k dalšímu problému s rakušany. Uvedl následující : "Předně je třeba zdůraznit, že si příští rok hodně rozmyslíme účast zahraničních závodníků v našem poháru. Jednak je neustále provázejí nejasnosti, které nikdy nebyli schopni vyjasnit, stále v zákulisí útočí na naše závodníky a také, a to je třeba si přiznat, naši amatérští závodníci, trénující maximálně tak po zaměstnání nemohou konkurovat jejich profesionálním smlouvám a lyžování na plný úvazek. Počet letošních natrénovaných kilometrů hovoří za vše. Je cca 5x vyšší než u našich závodníku. Svaz na to prostě peníze nemá.
Ale vraťme se k našemu vítěznému Bormiu, kde se jasně ukázal rozdíl mezi talentem a tréninkem až do bezvědomí. Jakmile totiž rakušané neměli natrénováno, jelikož podmínky v závodě byly podstatně jiné než v trénincích, nestačili na našeho nejlepšího závodníka a prohráli rozdílem třídy. A teď se to jen snaží omlouvat a jejich nacionalistická média je v tom samozřejmě podporují. Náš vítězný závodník samozřejmě splnil všechny náležitosti pravidel, jinak by byl pochopitelně ze závodu diskvalifikován. Rakušané by si měli lépe nastudovat pravidla FIS, která jasně říkají : "Závodník musí projet trať na lyžích, projet všemi branami a cílem. Brána je správně projeta, protne-li závodník oběmi špičkami lyží a oběma chodidly spojnici vnitřních tyčí brány ." Volbu stopy si určuje závodník. Nevím co je na tom rakušanům nejasného.
"
 
Skandál v Bormiu: podivné vítezství[Nikeman]    
Skandálům v letošním KPCP Ski Cupu zdá se není konec. S šokujícím zjištěním přišla včera ve večerních zprávách rakouská televize ORF. Výsledky vánočního hodinového závodu v Bormiu byly překvapením nejen pro experty, ale i mnohé fanoušky. V tomto ojedinělém závodě v mlze zvítězil zcela nekompromisně český závodník Bloodik, když jeho odstup od rakouské špičky byl poměrně šokující. O to větším překvapením pak byl výsledek samotného víkendového závodu v Bormiu, kde tento jezdec už na Rakušany nestačil. Jury podniku se rozhodla přezkoumat oba dva závody a došla k šokujícímu závěru - český jezdec si v průběhu vánočního závodu zkrátil cestu přes kopec mimo trať, čímž došlo k tak výraznému náskoku. Jury se rozhodla nakonec neanulovat výsledky tohoto závodu, neboť se nezapočítávají do celkového hodnocení v poháru, ovšem k pověsti českého lyžování rozhodně nepřispějí, obzvlášť po dřívějších mediálních útocích na Herrmanna Nikemayera ze strany českých závodníků.