17.6.2007 21:45:26     

Anonymous

0

dle dohody
Pizzeria DiCarlo

     
  Otázka nebyla ještě zadána.  
     
  Počet odpovědí: 0  
 
23.09.21 03:52  Anonymous
22.09.21 09:14  App.start
 
 
 
 
 
29.12.16 Zápisy z akcí KPCP
16.02.16 Zápisy z akcí KPCP
15.02.16 Zápisy z akcí KPCP
19.01.16 Soutěž KPCP
09.04.10 Soutěž KPCP
 
     
     
   Středa 31.prosince 2008
Reklama[Nikeman]    
 
Projev předsedy KPCP na výročním zasedání v pizzerii Fantozzi[Nikeman]    
 
   Úterý 30.prosince 2008
Vyroční zasedání již dnes ![BLooDiK]    
Nezapomeňte, že výroční zasedání KPCP se koná již dnes, od 19:00 v pizzerii Fantozzi na Smíchově. Program je stejný jako každý rok, drahé polovičky jsou pro tentokrát vítány. A určitě se tam nedozvíte nic nového o rakouské reprezentaci v KPCP Ski Challenge Cupu ...
 
   Pondělí 29.prosince 2008
Průběžné pořadí SC:09 KPCP Cupu, Nikemayer do vedení[Nikeman]    
Jury SC:09 vydala dnes ráno oficiální pořadí KPCP Ski Cupu po druhém odjetém sjezdu. Díky včerejšímu vítězství v Bormiu se do čela průběžného pořadí dostal Herrmann Nikemayer, těsně sledovaný svým kolegou z rakouské reprezentace a vítězem prvního závodu v Groedenu, Karlem Hooyerem. Třetí místo průběžného pořadí si drží nejlepší český závodník BLooDiK a čtvrtý je zatím Siegfried Kanicek. Ostatní závodníci už prakticky nemají žádnou šanci promluvit do celkového pořadí KPCP Ski Cupu.

Nyní se seriál SC:09 přesouvá do Wengenu, kde již většina ze špičky KPCP započala s tréninkem.
 
   Neděle 28.prosince 2008
Nikemayer vítězí v Bormiu, Češi na Rakušany opět nestačili[Karel Hujer]    
Druhý závod KPCP Ski Cupu vidělo tento víkend italské Bormio. V těžkých povětrnostních podmínkách opět dominovali rakouští jezdci, vítězství to ale nebylo snadné. Nejlepší český závodník Bloodik kontroloval ještě v sobotu v ranních hodinách vedoucí pozici, kdy si vytvořil poměrně slušný náskok. Nicméně již dopoledne se jej podařilo Karlu Hooyerovi smazat a dostat se na první místo. To ovšem ještě netušil, že bude opět předjet, tentokráte ale svým kolegou z reprezentace, Herrmannem Nikemayerem. Nikemayer vstoupil do večerního závodu ve zbrusu nové kombinéze a jak se záhy ukázalo, přinesla mu štěstí. Nejen, že dokázal zaútočit na v Bormiu jím dosud neporaženého Bloodika, ale svojí razantní a nekompromisní jízdou sebral druhé vítězství i Hooyerovi, což jej může vynést do čela průběžného pořad celého poháru.

Pro Nikemayera bylo toto vítězství nesmírně důležité. Po vyčerpávajících mediálních přestřelkách a tlaku, který na něj byl vyvíjen ze strany českých pořadatelů, dokázal odvrátit jakékoliv pochybnosti o své formě tím nejlepším možným způsobem. "Je to pro mě obrovská satisfakce vyhrát po tom všem a právě tady, v Bormiu," uvedl Nikemayer.

Záznam vítězné jízdy Herrmanna Nikemayera v Bormiu:

 
   Sobota 27.prosince 2008
Verča senzační vítězkou Zlaté Koule KPCP 2008[Nikeman]    
Jako každý sportovní rok v KPCP, i ten letošní byl zakončen (a vlastně bohužel i zahájen) bowlingovým turnajem Zlatá Koule KPCP. Cca. 10 minut po ukončení turnaje vybouchla v bowlingové herně Kamenný Dvůr opravdová bomba - po sečtění výsledků všech soutěžících se ukázalo, ze letošním překvapivým, avšak zcela zaslouženým vítězem se stala - Verča, která dokázala porazit velkého favorita a vítěze posledních tří ročníku Dana. Ten byl nakonec v jednotlivcích až třetí, když se musel sklonit i před uměním letos výtečně házejícího Bublayse.

Vítězem doplňkového turnaje dvojic se stala Verča s BLooDiKem před Danem s Janou a Bublaysem s Romanou, kteří bohužel doplatili na skutečnost, že letos se nepočítalo třetí kolo (a tím pádem se škrtal ten nejhorší výsledek).

Závěrem bych chtěl poblahopřát vítězům a poděkovat účastníkům turnaje za předvedené výkony a za skvělou docházku - Zlatá Koule KPCP 2008 se svým počtem 22 startujících stala největší sportovní akcí v historii KPCP. Je to fayn

Kompletní výsledkový servis s fotodokumentací naleznete v zápisech z akcí a pokud máte někdo zájem o všechny fotky v původním rozlišení, můžete si je stáhnout TADY.
 
   Čtvrtek 25.prosince 2008
BLooDiK vítězem nočního závodu v mlze, Rakušané nestačili[Karel Hujer]    
V půlnočním hodinovém závodě v mlze došlo k dalšímu napínavému souboji mezi současnou elitou KPCP Ski Cupu. Z tohoto souboje vzešel vítězně BLooDiK, když výrazným způsobem porazil druhého Herrmanna Nikemayera a až třetího lídra dosavadního průběhu poháru, Karla Hooyera. Ostatní jezdci se vtěchto podmínkách na hranici sjízdnosti ani neodvážili na trať, což svědčí o extrémní náročnosti této trati.
 
   Středa 24.prosince 2008
1. ročník Memoriálu Hanče a Vrbaty již dnes v noci! [Karel Hujer]    
Pořadatelé KPCP Ski Cupu se rozhodli letos uspořádat historicky premiérový Memoriál Hanče a Vrbaty, kteří jak známo, zabloudili v mlze při lyžařském závodě a pak se tak dlouho navzájem hledali, až oba zmrzli. Proto se dnes přesně o půlnoci pojede hodinový závod v mlze, kde doufejme, podobná situace nenastane, i když kdo ví Účast přislíbila celá špička letošního poháru, takže se máme na co těšit!

Ještě důležitá informace pro závodníky. Nejdříve je třeba přes web se přihlásit do své skihütte, ze které vyvoláte spuštění přímo pro tento závod upravené hry, jinak se do závodu nedostanete a skončíte ne v mlze, ale v p.....
 
   Pondělí 22.prosince 2008
Rakouská radost v Groedenu, Češi nestačili[Karel Hujer]    
Premiérový víkendový závod v Groedenu potvrdil očekávání z kvalifikace a přinesl první triumf v seriálu pro rakouské barvy. Vítězný Karl Hooyer zajel jízdu na úrovni svého času z kvalifikace, přestože jak sám dodal, "Měl jsem tam ještě půl vteřinu, ale vždycky sem jí někde pro.. hospodařil." V neděli se ovšem schylovalo k senzaci, kdy druhé rakouské eso Herrmann Nikemayer postupně vymazával Hooyerovo náskok a nakonec se zastavil až jen velmi těsně za ním. Nikemayer k tomu po závodu uvedl, "Jezdil jsem celou noc jako blbec a věřil jsem, že je možné se na Karla dotáhnout. Nakonec chybělo jen velmi málo, ale boj nekončí," dodal Nikemayer.

Jak velký je odstup rakouských závodníků od české špičky ukázaly výsledné časy. Snad jen třetí Bloodik dokázal ještě držet krok s vedoucí dvojicí, ovšem ztráta dalšího v pořadí Kaníčka byla až příliš propastná. Smazat bodový náskok však může už tento víkend v Bormiu, kde loni jako v jediném závodě dokázal narušit vítěznou hegemonii rakouských barev. Že to bude ovšem boj nadmíru náročný, o tom netřeba spekulovat.
 
   Neděle 21.prosince 2008
Anketa Zlatý Hujer je zde ![BLooDiK]    
Rok se zase sešel a máme zde opět anketu Zlatý Hujer. Tentokrát se nám ovšem sešel i desetirok s desetirokem, takže máme ještě jednu anketu navíc, Hujery desetiletí. Do nich postoupili vítězové předchozích deseti ročníků anket ZH. Takže hlasování si užijete dosytosti. Obě hlasování končí 29.12.2008 v 23:59, vyhlášení bude jako vždy, tedy na výročním zasedání 30.12.2008 v pizzerii Fantozzi. Takže hup hlasovat, ať nemusím zas nikoho ukecávat ...
 
   Úterý 16.prosince 2008
'Wunder' Karl dosáhl na medaili[Karel Hujer]    
V dnešním hodinovém závodě rakouského Stessinga Cupu v Groedenu se skvěle představil i Karl Hooyer, když v časově nervydrásajícím závodě nakonec obsadil skvělé 2. místo. Hooyer zajel čas 2:09,261, coz je cca o půl vteřiny horší, než je jeho aktuální maximum, nicméně v blížícím se víkendovém závodě KPCP Ski Cupu se dá očekávat ještě vylepšení.
 
Nominace na Zlaté Hujery 2008[BLooDiK]    
Jelikož někteří členové projevili zájem o "přecijen" uspořádání letošní ankety Zlatý Hujer, zasílám kategorie, které jsou pro letošek vyhlášeny. Své nominace mi posílejte na můj mail, uzávěrka je v pátek. Přes víkend zpracuji, a ... no jak už jsem psal.

Vopruz roku 2008
Událost roku 2008
Akce roku 2008
Film roku 2008
"Milka" roku 2008
Buzna roku 2008
Narcis roku 2008
"Diva" roku 2008
Jídlo roku 2008
Podnik roku 2008
Servírka roku 2008
Gamesa roku 2008
Sportovec roku 2008
Album roku 2008
Vylet roku 2008
 
   Pondělí 15.prosince 2008
Výroční zasedání a Zlatý Hujer 2008[BLooDiK]    
Máme zde zase konec roku a s ním i anketu Zlatý Hujer a také Výroční zasedání KPCP. Takže to vezměme hezky popořadě.

Výroční zasedání se uskuteční v úterý 30.12.2008 v pizzerii Fantozzi na Smíchově, a to od 19:00. Jako každý rok jsou zváni všichni, včetně drahých poloviček. Vyhlásíme Zlaté Hujery, zhodnotíme, pojíme, popijeme, atd ... jako každý rok.

Anketa Zlatý Hujer se letos pravděpodobně neuskuteční, jelikož na nominační večer se dostavilo 5 lidí. Bude to poprvé v historii, ale ... Pokud mi chcete poslat nominace mailem, máte možnost, uzavírku udělejme dejme tomu v pátek. Sejde-li se dostatečný počet nominací (tzn. alespoň od 10 členů), rád Hujery 2008 přes víkend hodím na PH. Kategorie za těch 10 let už máte tak nějak zmapované, že.
Nominace na anketu Zlatý Hujer 98-08 udělám sám, tam je to tak nějak dané výsledky předchozích ročníků.
Hlasovat do (obou?) anket budete moci celý příští týden a ještě další pondělí, o půlnoci bude uzávěrka. Vyhlášení, jak už jsem uvedl výše, bude na výročním zasedání.
 
   Neděle 14.prosince 2008
Další skandál v Groedenu![Karel Hujer]    
Ještě ani neutichly hlasy za nedávnou rozepří mezi českým a rakouským lyžařským svazem ohledně účasti H. Nikemayera v poháru a je tu další skandál, točící se kolem českého závodníka Kaníčka. Respektovaný dámský magazín Burda přinesl šokující reportáž o příjezdu tohoto závodníka do Groedenu. Co se vlastně stalo? Kaníček se rozhodl namísto zahájení kvalifikace věnovat mírně řečeno společenským činnostem, což se ovšem poněkud zvrhlo. Známý idol žen a dívek tak neunesl svoji popularitu a notně posilněn alkoholem a lačnými pohledy tyrolských děvčat, předvedl v jednom z groedenských gaststube český lidový tanec obkročák, na čemž by nebylo nic šokujícího, pokud by ovšem neskákal po stolech a neodhazoval postupně všechny svršky. Jakou bude mít tento incident dohru nám zatím není známo, český svaz zatím nevydal žádné oficiální komuniké, každopádně i tuto causu budeme nadále pečlivě sledovat.
 
JKL hostem TV show Stoakogler v Groedenu! (čas 0:38)[Karel Hujer]    
 
   Sobota 13.prosince 2008
Aktuálně z Groedenu[Karel Hujer]    
Dalším dnem pokračuje kvalifikace KPCP Cupu v Groedenu, která zatím nepřinesla podstatnější zásah do stávajícího průběhu. I letos potvrzuje Karl Hooyer vynikající formu a jako prvnímu se mu podařilo pokořit hranici 2:10, přičemž jak sám konstatoval, "Cítím, že mám ještě na víc. Trať je perfektní a sedí mi ještě více, než loni." Jinak řečeno, populární 'Wunder' Karl ani letos nepřipouští, že by jej letos mohl minimálně v Groedenu někdo ohrozit, přestože do závodu chybí ještě témeř celý týden. Podle posledních informací z Groedenu, Hooyer startuje i v domácím poháru Stessinga Cup, kde je aktuálně na druhém místě.

Za vedoucím Hooyerem je poměrně velká propast, nicméně i druhý v pořadí Bloodik přiznává, že i on vidí na trati ještě velký prostor ke zlepšení. Doufejme tedy, že ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Poprvé na trati se dnes představil miláček publika, populární Cossack a dlužno podotknout, že si nevedl špatně. Zatím velký otazník ovšem visí nad výkonem Herrmanna Nikemayera, který se na trati ukázal pouze jednou a o jeho dalších ambicích, formě a možných výsledcích lze jen těžko spekulovat. S napětím se rovněž očekává start Kaníčka, který by měl do Groedenu dorazit během dnešního večera.
 
   Pátek 12.prosince 2008
Bude Nikemayer připuštěn ?[BLooDiK]    
Ano, to je otázka, která hýbe veřejností v posledních dnech. Nacionalistické vášně jsou na pochodu, média se předhánějí v získávání "zaručených" zpráv.
Jedině náš list však už zná odpověd, a to i přes to, že agentury ještě oficiální stanovisko nevydaly. My ho však už známe, získali jsme ho totiž přímo od předsedy Svazu lyžování KPCP ihned po ukončení dnešního mimořádného zasedání. Předkládáme Vám tedy, jako první na světě, oficiální tiskové prohlášení svazu:

"Na svém dnešním mimořádném zasedání Svaz lyžování KPCP rozhodl o připuštění rakouského závodníka Herrmanna Nikemayera do letošního ročníku KPCP Ski Cupu. Rozhodli jsme tak především po konzultacích s pronajímatelem tratí a měřících zařízení, tedy přímo s firmou ORF a jejím technickým úsekem, který pro ORF zajišťuje firma Green Tube. V minulých dnech jsme s tímto úsekem vedli diskusi na téma bezpečnosti na tratích i pro závodníky z jiných zemí a Green Tube i ORF nám ve všem vyšli maximálně vstříc a byla dohodnuta pravidelná spolupráce po celou dobu šampionátu. Můžeme tedy bez obav zajistit vše potřebné pro zdárný běh šampionátu i při účasti zahraničních závodníků. Nikemayer tedy obdrží pozvánku k závodům ještě během dneška.
Požadavek omluvy rakouskému svazu považujeme za naprosto směšný a nehodláme jej vůbec komentovat.
"

Tolik tedy Svaz lyžování KPCP. Problém je tedy smeten ze stolu a Ski cup může začít. O dalších kauzách, které ho jistě budou i nadále provázet Vás samozřejmě budeme informovat.
 
   Čtvrtek 11.prosince 2008
Prohlášení předsedy KPCP[JKL]    
Ahoj ahoj ahoj, díky všem. Přestaňte se, volové, hádat a vodstupte ze závodu ať je klid a můžu konečně vyhrát. Díky a nashle u skutečné sportovní akce.

 
Bleskově z lyžařského svazu ...[BLooDiK]    
Na dotaz "co říkáte na otevřený dopis rakouského lyžařského svazu ?" nám předseda Svazu lyžování KPCP řekl:"Vzkažte panu Pölzelovi, že požadovat si může co chce. Na českých kopcích si určujeme pravidla my. Takže na jeho místě bych vynechal hysterická prohlášení a snažil se spíše potichu jednat. Eventuelní neúčast rakouských ... ehm ... borců nebude mít na kvalitu Ski cupu KPCP, soudě dle průběžných výsledků kvalifikace, zase až tak značný vliv. Zítra naposledy zvážíme, jak s celou situací naložíme. A prohlašení pana předsedy ke kladnému vyřízení zrovna nepřispívají ...".

Tolik tedy prozatím ze sídla Svazu lyžování ...
 
Otevřený dopis rakouského lyžařského svazu[Karel Hujer]    
S politováním sledujeme vyhrocenou situaci mezi Direktoriátem Ski Challenge KPCP Cupu a rakouskou výpravou. Znemožnění startu účastníkovi výpravy H. Nikemayerovi je naprosto neodůvodnitelné a za celou dobu trvání této aféry nebylo nikdy předloženy konkrétní důkazy, které by potvrzovaly vznešená nařčení. Jelikož tato skandální stuace má dopad i na další členy rakouské výpravy a kvalitu výkonů v celém seriálu, nehodláme nadále tolerovat tento diktát ze strany českého Direktoriátu. Proto požadujeme s okamžitou platností vydání startovní licence Herrmannu Nikemayerovi, a to nejpozději do 12. prosince, 10:00 SEČ. Dále požadujeme veřejnou omluvu celému rakouskému lyžařskému svazu.

Pokud nebudou tyto požadavky splněny, celá rakouská výprava odstoupí z KPCP Cupu a to včetně hlavní hvězdy soutěže, úřadujícího šampiona a aktuálně i vedoucího jezdce kvalifikace, Karla Hooyera.

Věříme, že k tomuto krajnímu řešení nebudeme nuceni dojít a Direktoriát si plně uvědomí možné následky, o degradování celé soutěže na úroveň župního přeboru ani nemluvě.

Hannes Pölzel,
výkonný předseda svazu
 
Další komplikace v Groedenu[Nikeman]    
Jak jsme se dozvěděli před několika málo minutami, SC:09 Ski Challenge KPCP Cup postihla další tragédie. Vedle již zmiňovaného Herrmanna Nikemayera je dalším závodníkem, který má problémy se startem, Cossack. Podle neoficiálních informací se jedná o problémy technického rázu - firma Rossignol zatim nebyla schopna zkonstruovat takové lyže, které by ho unesly. Model, který závodník používal v minulé sezóně, praská po ujetí několika metrů. Do hry nyní vstoupila firma Shao-Shark; v neposlední řadě také proto, že Cossack nepatří mezi elitní jezdce a Rossignol nebude podle svého tiskového mluvčího Jean-François Richeta investovat do vývoje speciální kolekce nových lyží, které si prý "kromě Cossacka stejně nikdo jiný nekoupí". O průběhu této causy Vás budeme i nadále informovat.
 
Tiskové vyjádření Svazu lyžování KPCP[BLooDiK]    
Právě jsme obdrželi telefonické vyjádření z tiskové kanceláře Svazu lyžování KPCP a přetiskujeme jej v celém, originálním a neupravovaném znění:

V první řadě zdůrazňujeme, že nějací rakouští aktivisté nám mohou ... tedy ... ehm ... nemají na pořádání šampionátu žádný vliv. Rakouští lyžaři jsou v šampionátu vítáni, samozřejmě pokud budou džet hubu a kr ... ehm ... tedy pokud budou dodržovat NAŠE pravidla. Naše pravidla jsou naše pravdila a ať se s tím ti praši ... ehm ... tedy ... ti vídeňáci ... eee ... rakouští závodníci smíří. Republiku si rozvracet nedáme! Všechny závodníky, kteří jsou přihlášeni do šampionátu už direktoriát svazu na svahu viděl a ví, že je zde záruka kvalitních výkonu. Také proto byli zatím všichni do šampionátu připuštěni. Jediná výjímka je kontroverzní H.Nikemayerr, který se v Čechách na svahu ještě neukázal. Jelikož dbáme o dobrou pověst šampionátu, nemůžeme připustit někoho, u koho není záruka kvalitních výkonů. Údajné ... ne, to škrtněte ... takže znovu ... Výkony ze zahraničí nás nezajímají. Takže svaz se na svém včerejším interním zasedání rozhodl, že nadále bude připouštět do šampionátu pouze závodníky, kteří se svazu předvedou přímo zde, u nás, v Čechách. Prostě koho na svahu neuvidíme, toho nepřipustíme ... Kapišto ?!? Kvalifikační jízdy do šampionátu si může na svazu dohodnout každý, kdykoliv ... vždy si na něj rádi čas uděláme. A to i na ty blbý rakušany ... eeee ... tu poslední větu tam nedávejte. Nazdar."
 
KRIZE V GROEDENU[Nikeman]    
V Groedenu zatím neskončila ani kvalifikace a SC:09 Ski Challenge KPCP Cup otřásá jeden skandál za druhým. Rakouská mutace National Geographic přinesla ve svém aktuálním čísle v pravidelné rubrice "přírodní úkaz měsíce" reportáž o velice kontroverzním českém podnikateli, který vlastní licenci na pořádání seriálu závodů SC Ski Challenge v KPCP. Tento mysteriózní muž proti sobě poštval většinu rakouské veřejnosti, když prozatím - a bez udání jakýchkoliv důvodů - odmítl vydat Herrmannu Nikemayerovi, úřadujícímu vícemistru Ski Challenge KPCP Cup, závodní licenci pro letošní sezónu.

"Celá tahle absurdita mi připomíná středověký hon na čarodějnice", říká Herrmann Nikemayer tichým hlasem. "Útoky pana Bloodika a jeho podivných přátel vůči mé osobě trvají uz téměř rok. Rád bych důrazně podotknul, že za celou tu dobu pan Bloodik nepřišel s jediným hmatatelným důkazem, kterým by potvrdil svá nařčení. Včera informoval Direktoriát KPCP Ski Cupu veřejnost o svolání schůzky a přitom do této chvíle jsem neobdržel žádnou pozvánku - žádná schůzka se totiž nekonala."

Tato informace nás velice překvapila a proto jsme si ji chtěli ověřit přímo u zdroje. Bohužel, nikoho z pražské kanceláře Direktoriátu KPCP Ski Cupu jsme celé odpoledne nezastihli a pan Bloodik bohužel nezvedal svůj mobilní telefon ani nereagoval na vzkazy, které jsme mu nechali v hlasové schránce mobilního telefonu, v mailu i ICQ.

Podařilo se nám k celé záležitosti získat vyjádření i samotného úřadujícího mistra Ski Challenge KPCP Cupu, Karla Hooyera: "Direktoriát zašel tentokrát opravdu velmi daleko. Nejen, že je ovlivněn jistými mediálními lobby, ale existuje podezření, že sám prostřednictvím 'nezávislého' tisku se snaží zlikvidovat nejen Herrmanna, ale celou rakouskou reprezentaci. Otázek se nabízí ale více. Je skutečně Direktoriát KPCP Ski Cupu one-man-show? Snaží se čeští sjezdaři zlikvidovat rakouskou konkurenci pomocí zákulisních machinací, protože v závodech na ní nestačí? Jaká jsou vůbec pravidla SC:09 Ski Challenge KPCP Cupu? Velmi vážně zvažujeme odstoupení celé rakouské reprezentace, pokud nebude Herrmannovi Nikemayerovi neprodleně vydána startovní licence," dodává ve svém komuniké Hooyer.

Celý skandál dnes přerostl až do ulic, kdy se stovky demonstrantů sešly společně s představiteli rakouské diplomacie před pražskou kanceláří Direktoriátu a domáhaly se práva startovat pro svého hrdinu. Jednalo se o největší rakouský protest od spuštění jaderné elektrárny Temelín a celá kauza rozhodně neprospěje už tak vypjatým česko-rakouským vztahům. Včerejší večerní demonstrace je tak vážným varováním před blížícím se předsednictvím Česka v EU.
 
   Středa 10.prosince 2008
Bude Herrmann Nikemayer připuštěn ?[BLooDiK]    
Direktoriát KPCP Ski Cupu 2009 řeší velký problém. Od některých členů Svazu lyžování KPCP totiž vzešel návrh, že, vzhledem k nejasným (a nevyjasněným) událostem během loňské sezóny a k podivným komerčním aktivitám před začátkem sezony letošní, by měl svaz velmi uvážit, zda dá všanc své dobré jméno a křišťálově čistou minulost a připustí Herrmanna Nikemayera do letošní sezony KPCP Ski Cupu. Podle nich totiž není Herrmann Nikemayer ochoten poskytnout jakékoliv záruky fair-play boje.
Svaz si proto na dnešní den pozve zástupce obou stran a doufáme, že z této schůzky vzejde rozumné řešení, akceptovatelné pro všechny. O výsledku jednání Vás budeme informovat.
 
Ohlédnutí za prvním dnem SC:09[Karel Hujer]    

Dlouhé čekání na letošní zimní sezonu dnes definitivně skončilo a v Groedenu byla zahájena kvalifikace na předvánoční závod. Organizátoři připravili ve srovnání s loňským ročníkem technicky náročnější trať, která po prvních dojmech zanechala na tvářích mnoha ostřílených borců viditelné vrásky, v horším případě pak vyvolala i ne zrovna lichotivé komentáře. Z favoritů naší skupiny se zatím představili pouze BLooDiK a Karl Hooyer, který po prvním dnu vede s poměrně bezpečným náskokem a zdá se, že se nenechává nijak vyvést z rovnováhy zbytečnými mediálními štvanicemi některých pokleslých médií. Doufejme, že totéž budeme moci říct i o Herrmannu Nikemayerovi, od kterého letos, narozdíl od loňska, veřejnost čeká jen ty nejlepší výkony. Zatím se ale v Groedenu neukázal podle našich informací, takže na odpověď na tuto otázku si musíme počkat.
 
   Úterý 9.prosince 2008
Varování - Instruktážní video pro instruktory[JKL]    
Vážení přátelé, dovolete mi vás varovat před potulnými "instruktory" lyžování jejichž nabídky se objevily i na tomto serveru! Jak se můžete přesvědčit na instruktážním videu, které včera omylem pronikoo na veřejnost, jejich praktiky mohou být velmi podivné.

 
Ne až tak exkluzivní nabídka ?[BLooDiK]    
Od jednoho z našich čtenářů jsme obrdželi snímek z Grodenu, který vrhá trochu stínu na exkluzivní nabídku slevy 20% pro KPCP od "renomované" lyžařské školy Hermanna Nikemayera (nebo jaxetopíše, neboť ani on sám není ve svých prohlášeních, co se týče jeho jména, konzistentní). Těmito slevovými poukázkami totiž zamořil všechna lyžařská střediska a jak je vidno, velký zájem o ně není …
(klikněte na obrázek pro zvětšení)
 
Ski challenge 09 právě započal ![BLooDiK]    Rok se sešel s rokem a další ročník SC právě začal. Jelikož KPCP opět pořádá své interní mistrovství, pár organizačních a technických poznámek a připomínek:
  • ORF nám smazalo naší závodní skupinu, takže jsem vytvořil novou. Pokud se do ní chcete přihlásit, pošlete mi svůj nick a já Vám pošlu pozvánku. Tu pak musíte povrdit ... pro ty, kteří nevědí jak potvrdit pozvánku jsem udělal stručný návod. Druhá možnost je poslat ze svého profilu žádost o zařazení do skupiny KPCP, kterou já pak jen potvrdím.
  • Je možné pořádat v rámci skupiny interní závody, v určitý čas a v určitý den ... určitě toho jednou, možná i vícekrát využijeme
  • Samotná hra je ke stažení na tomto odkaze.
  • Průběžné výsledky v rámci KPCP, jako vždy, k dispozici v levé liště PH
To je zatím vše, pokud budu mít na srdci něco dalšího, dozvíte se to samozřejmě zde na PH.
 
Slevový kupon pro všechny členy KPCP[Nikeman]    


 
Vyjádření Herrmanna Nikemayera[Nikeman]    
Herrmann Nikemayer se ústy mluvčího rakouského lyžarského svazu Wernera Hundstorfera zcela zásadně ohradil proti skandálním článkům v rakouském a německém bulvárním tisku. "Já vím, kdo za tím vším stojí. Když mě nedokážou zlomit na trati, zkoušejí to přes bulvár. Je to podlost a já takovou hru hrát nebudu. Jedinou adekvátní reakcí budou mé výkony v letošním ročníku SC", píše se v oficiálním prohlášení pro rakouskou televizi ORF.
 
   Pondělí 8.prosince 2008
Další skandál rozporuplné dvojice KH & HN ? Grafolog vypovídá ...[BLooDiK]    
Schyluje se k dalšímu ze skandálů dvojice Karl Hooyer-Herrmann Nikemayer ? Jako by již nebylo dosti nejasných otázek kolem této dvojice, máme zde další ... Na dnes vydaném tiskovém prohlášení se nám ledascos nepozdávalo, hlavně důvod, proč by se ORF spojovalo s těmito provinčními hvězdičkami sjezdové stopy, a proto jsme celé tiskové prohlášení předali našemu přednímu písmoznalci Radomilu Vodičkovi. Ten po podrobném prozkoumání potvrdil, že se, beze všech pochybností, jedná o falzifikát. Část znaleckého posudku je přiložena k této zprávě. I přesto jsme si vše ještě nechali potvrdit přímo u tiskového mluvčího ORF. Na otázku "kdo jsou Karl Hooyer a Herrmann Nikemayer? " nám ale nedokázal odpovědět a slíbil nám pozdější vyjadření emailem. Je podivné, že nezná hlavní hvězdy jejich zítřejší akce.
Co k této další kauze H&N dodat ? Asi nic, čtenáři si jistě udělají obrázek sami. Rozhodně to ale k získání ztracené důvěry v duo H&N opět příliš nepřispěje ...
 
Tisková konference k SC:09[Karel Hujer]    

 
   Pátek 5.prosince 2008
Zlatá koule KPCP 2008 již toto pondělí![Nikeman]    
Připomínám, ze v pondělí 8.prosince 2008 (ano, je to už tohle pondělí) se koná ZLATÁ KOULE KPCP 2008. Dráhy máme rezervované od 19:00 hodin, tak se prosím snažte dorazit do 18:45 hodin ... díky.
 
   Úterý 2.prosince 2008
"Žvásty, nic než žvásty," říká Karl Hooyer pro Die Stern[Karel Hujer]    
Bulvární německý Der Spiegel přinesl tento týden vážná obvinění rakouského sjezdaře Herrmanna Nikemayera, která vznáší pochybnosti a dotýkají se i samotného majitele křišťálového glóbu, Karla Hooyera, který se rozhodl reagovat prostřednictvím magazínu Die Stern.

„Je smutné, co se kolem Herrmanna a koneckonců i mne rozpoutalo. Znám Herrmanna dobře a hovořil jsem s ním nedávno ohledně plánu pomoci českému sjezdovému lyžování, které není v úplně nejlepším stavu. Jeho plán na zlepšení výkonnosti českých jezdců v rámci své sjezdařské školy byl opravdu velkým gestem a samotnému je mi líto, že jsem s ním nepřišel sám. Ale i to svědčí o velikosti a srdci tohoto závodníka, troufnu si říct, dnes už i legendy světového sjezdu. Ovšem reakce ze strany českého svazu je pro mě zcela nepochopitelná, tím spíš, že ničím nepodloženými spekulacemi se snaží vrhat stín i na mne. To už tu ale bylo tolikrát, že nemá cenu se tím zabývat. Oni (čeští závodníci, pozn. red.) nikdy nepochopí, že jen soustavnou prací, tvrdou dřinou a odříkáním je možné dojít až na vrchol. Pliváním síry a hany ještě nikdo nic nedokázal. A upřímně, nevěřím, že by se na tom v právě nadcházející sezóně něco změnilo.“, dodává Karl Hooyer.

V předvečer zahájení letošní sezóny bude tento legendární sjezdař a obhájce loňského primátu odpovídat na dotazy novinářů v sobotu 6. prosince na tiskové konferenci v kavárně vídeňského hotelu Sacher, večer pak bude hostem zpravodajství na stanici ORF. K celé frašce se ale už nehodlá vracet. „Jdu za obhajobou, na žvásty není v mém itineráři místo,“ dodává Karl.
 
Skandální článek v aktuálním čísle Der Spieglu[(ossack,BLooDiK]    
Der Spiegel přinesl dnes na titulní straně článek, který se nás úzce dotýká. Níže uvádíme překlad některých pasáží článku.

Neskutečná drzost! Dřevák chce učit lyžování za peníze. Herrman Nikemayer dohnán svou minulostí...

Sportovní novináři a agentury jsou zděšeni novinkou, kterou se dozvěděl celý svět při poslední tiskové konferenci týkající se nadcházejícího šampionátu v alpském lyžování. Podle ověřených zákulisních informací, které přinesl seriozní sportovní magazín Hanč & Vrbata ski ilustrated se otevírá lyžařská škola v St. Vestec di Ampezzo. Všichni sportovní odborníci tuto aktivitu vítali a byli nadšeni, než se zjistilo kdo stojí za celým tímto projektem. Není to nikdo jiný než Hermman Nikemayer, jehož poslední sezóna v poháru byla provázena skutečnostmi více než zarážejícími.
Shrňme si známá fakta. Nikdo nikdy Hermmana, údajného miláčka slalomových branek, neviděl na svahu, pokud na něm nebyl i známý přemožitel většiny tratí podniku Hooyer. Časy obou jezdců se až nápadně podobaly. Hermmana nikdo z dalších soupeřů neviděl skutečně jet na trati a to ani po výslovné žádosti, aby v rámci dětského dne v Grödenu předvedl své umění hluchoslepým nadšeným divákům. Před závodem nikdy nechodil bez helmy a celoobličejové masky, stejně tak po dokončení závodu. I na slavnostní večeři u příležitosti narozenin zakládajícího člena Kitzbühel ski schule Siegfrieda Kanicka si masku nesundal a tvrdil, že je mu zima na obličej.
Všechny tyto skutečnosti nahrávají spekulacím, že v kombinéze Hermmana Nikemayera nejezdí on sám, ale sám Hooyer. Ostatně porovnejte nyní postavy obou jezdců. Kde se bere ono nečekané zhubnutí Hooyera do velikosti Hermmanovo kombinézy? Jak si vysvětlíme plastickou operaci odstávajících uší, aby mohli oba používat stejnou velikost helmy?
Ale jelikož jsme nezávislý tisk, povznesme se v tuto chvíli nad výše uvedené až neuvěřitelné souvislosti a podívejme se poněkud do historie. Jak je možné, že člověk, který ještě v době nedávné nedokázal vyjet za pomoci lyžařského výtahu ani na svah, natož ho sjet alespoň v pluhu si najednou otevírá lyžařskou školu? Není to nemístný hazard se zdravím a životy celé sportovní obce? Nabídku lyžařských kursů ostatním jezdcům poháru v této škole už pak nelze považovat za nic jiného než za nemístný vtip a nezavání to ničím jiným než tunelem na peněženky daňových poplatníků. Za vše hovoří úryvek z autorizovaných pamětí Hermmana Nikemayera, který je čtenářům k dispozici již delší dobu a kde popisuje své první setkání se sněhem. Jen blázen by uvěřil, že se za pár let podařilo tomuto postrachu sjezdovek vyšplhat na tak vysoké příčky na kterých se v posledním poháru pohyboval.

" ... A tak mi nezbylo nez se "nainstalovat" do svych rossignolek a vyrazit na svah. Jakmile se mi zaklapla druha bota, nechtene jsem se rozjel a zastavil az o nedaleky stanek s pernamentkami na vlek. No co, stejne jsem chtel koupil listky. Jenom mi dalo celkem velke usili presvedcit rozvasneny dav, ze jsem se je skutecne nepokusil vedome predbehnout. Asi po 20-ti minutach nezmerneho usili se mi podarilo pleklenout 10-ti metrovou propast mezi stankem a koncem fronty na vlek. Draha chot me poucila, ze nahoru se da vyjet bud na kotve a nebo na pome(?) a jelikoz jsem ranny zacatecnik, vyjede se mnou poprve na kotve, ktera je pro dve osoby. Bohuzel pred nastupem na kotvu byl prudsi kopecek smerem dolu a tak jsem pri jeho sjezdu povalil asi ctyri nebozaky, kteri stali ve fronte prede mnou. Jelikoz ti chudaci usoudili, ze jsem na lyzich extremne nebezpecna osoba, pustili me pred sebe. Postavil jsem se na misto, kam ma udajne prijet kotva a ona skutecne prijela. Bohuzel pro me zrovna ve chvili, kdyz jsem jeste nebyl pripraven a tak me prekvapil prudky zaskub. Prvnich 10-15 metru musela ma prvni jizda na vleku vypadat, jako kdyz cvicim na cerny pasek v karate, ale potom se mi to podarilo nejakym zazracnym zpusobem (a diky Silvii) ustat a ja stoupal smerem vzhuru. Kdyz jsme se nahore blizili k vystupu, byl jsem poucen, ze musim odjet smerem doleva, abych neprekazel ostatnim. Bohuzel mi uz nebylo receno, jak se vlastne na lyzich zataci a tak se stalo zhruba nasledujici - nahore jsem pustil kotvu, vjel na protilehly kopecek (neco podobneho, jako kdyz skokan na lyzich doskoci a po dopadu vyjizdi na kopec) a s huronskym revem - a pozpatku - jsem vjel nazpatek na misto, kde jsem pustil kotvu a uz podruhe srazil ty chudaky, co jeli na vleku za nami. Par stredniho veku se po chvili oprasil, jeho muzska polovicka prohlasila cosi o idiotech na lyzich a tryskem odficela dolu. Druhou cestu vzhuru jsem absolvolal sam na pome, protoze Silvie se ke me po neprilis zdarile prvni jizde prestala hlasit. S velkym potesenim jsem zjistil, ze pri najezdu na pomu je celkem rovinka a tak se mi podarilo celkem bez vetsich problemu dostat az do mista, odkud se vyjizdelo. Mezitim mi vsak odjelo asi pet pom a tak jsem byl propichnut nenavistnym pohledem pomo-pacholka. Na najezdu/odjezdu jsem byl celkem nervozni a kdyz jsem zachytil pomu a stahnul si ji mezi nohy, trosku jsem to prehnal se silou a tou blbou tyci jsem se prastil presne do kouli. Asi po 50-ti metrech svijeni bolest castecne pominula a ja si konecne vychutnaval sve vitezstvi nad krutym vlekem. Po vzoru bozskeho Leonarda, stojiciho na pridi Titaniku, chtelo se mi zvolat - Ja jsem pan Sveta!!! - jenze zrovna v tu chvili mi leva lyze zajela do vysokeho snehu a ja hodil celkem kvalitni tlamu, stale se krecovite drzici tyce od pomy. Tahlo me to jeste tak 20 metru, nez jsem se zaseknul lyzi o strom a me usili tak skoncilo opet nezdarem. ... "

Čtenáři se tedy ptají co bude dál? Dovolí stát tento hazard? Kam potečou peníze získané za kursy? Nebude to opět ona milionářská vila na Modravě, ke které se nehlásí ani Hooyer, přestože byl v její více než bezprostřední blízkosti několikrát viděn?
 
   Pondělí 1.prosince 2008
Exkluzívní nabídka pro členy KPCP[Nikeman]    


Již jen 8 dní zbývá do startu Ski Challenge 09 a při této příležitosti máme pro vás skutečně jedinečnou nabídku. Sjezdařská škola fenomenálního rakouského sjezdaře Herrmana Nikemayera nabízí pro všechny jezdce týmu KPCP speciální výukový a kondiční program, jehož cílem je zdokonalit své sjezdařské umění, pomoci při nalezení nedostatků a jejich odstranění a připravit tak závodníka co nejlépe pro letošní sezonu. Instruktážní kurzy vede sám Hermann Nikemayer a jeho bohaté zkušenosti budou jistě našim závodníkům prospěšné a užitečné a pomohou jim v jejich kvalitativním růstu, který přemění i v lepší bodové hodnocení.
Cena 7 denního kurzu je 990,- EUR, zájemci mohou zaslat přihlášku na nikeman@kpcp.cz.