17.6.2007 21:45:26     

Anonymous

0

dle dohody
Pizzeria DiCarlo

     
  Otázka nebyla ještě zadána.  
     
  Počet odpovědí: 0  
 
23.09.21 04:56  Anonymous
22.09.21 09:14  App.start
 
 
 
 
 
29.12.16 Zápisy z akcí KPCP
16.02.16 Zápisy z akcí KPCP
15.02.16 Zápisy z akcí KPCP
19.01.16 Soutěž KPCP
09.04.10 Soutěž KPCP
 
     
     
   Pátek 20.února 2009
Herrmann Nikemayer absolutním vítězem KPCP Ski Cupu 2009[Karel Hujer]    
Letošní ročník KPCP Ski Cupu zná svého absolutního vítěze. Včera přesně ve 23:00 hodin vydala jury, po sečtení celkových výsledků Weltcupu a Weltmeisterschaftu, konečné pořadí. Celkovým a ... přiznejme si to zcela otevřeně, že nečekaným vítězem se stal fenomenální rakouský sjezdař, hrdina od Wengenu, Herrmann Nikemayer. Tento muž, na jehož triumf by si ještě před rokem vsadil jenom šílenec, dokázal díky famóznímu finiši ve Val d´Isére v celkovém pořadí přeskočit držitele Křišťálového globu, Karla Hooyera. Nikemayer získal celkově 634 684 a Hooyer 630 112 bodů. Za těmito fenomenálními závodníky je veliká bodová propast a na jejím konci nejlepší čeští závodníci Siegfried Kanicek a Blodislav Bloodik na třetím a čtvrtém místě. Speciálně výkony a výsledky bývalého vítěze Ski Cupu byly pro mnohé největším zklamáním letošního seriálu. Páté místo obsadil německý závodník Wilhelm Cossack.

Na úplný závěr dostal prostor pro vyjádření nejlepší závodník - "Víte, za ta léta jsem v KPCP vyhrál snad všechno možné, co se kdy pořádalo. Ale žádný, opravdu žádný triumf mě nestál tolik sil jako mé letošní vítězství ve Ski Cupu. Miluji výzvy, miluji ten pocit dokázat překonat sám sebe. Když jsem poprvé přišel na motokáry, smáli se mi. A já jsem vyhrál. Když jsem vzal poprvé do ruky squashovou raketu, smáli se mi. A já jsem zase vyhrál. Když jsem se přihlásil na šachový šampionát, zase se mi smáli. A já se stal šachovým velmistrem KPCP. Do začátku letošní sezóny jsem vstupoval jako totální outsider a teď tu před Vámi stojím jako absolutní vítěz. Splnil jsem si svůj další sen a mám snad už jediný - přál bych si, aby se můj pohádkový příběh stal inspirací pro všechny mladé závodníky a chtěl bych jim vzkázat - ikdyž nemáte, stejně jako já, velký talent, tvrdou prací a odříkáním dokážete, stejně jako já, vystoupat až na absolutní vrchol."
 
   Úterý 10.února 2009
Reklama[Nikeman]    
 
   Neděle 8.února 2009
HERRMANN NIKEMAYER MISTREM KPCP VE SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ![Karel Hujer]    
Je dobojováno, Val d´Isére zná vítěze! Dlouho očekávaný souboj o nejvyšší trofej mezi vítězem Světového poháru Karlem Hooyerem a reprezentačním rivalem Herrmannem Nikemayerem rozhodl pro sebe drtivým výkonem tyrolský fenomén Herrmann Nikemayer. Na třetím místě dojel český sjezdař Siegfried Kanicek. Závod se jel za těžkých povětrnostních podmínek na čerstvém sněhu a úřadující vítěz Světového poháru Karl Hooyer nedokázal překonat své maximum z kvalifikace, naopak Herrmann Nikemayer v závěru ještě dokázal upevnit své vedení a před Hooyerem zvítězil s drtivým náskokem necelé vteřiny. Nikemayer tak přepsal dějiny a poprvé v historii se stal mistrem KPCP ve sjezdovém lyžování a završil tak svojí životní sezónu. Spolu s Karlem Hooyerem doplnil absolutní rakouský 'double', kdy stejně jako ve všech závodech Světového poháru, i na MS vždy kontrolovali nejvyšší dva stupně vítězů. České špičce se nepodařilo narušit tuto víteznou hegemonii v ani jednom ze šesti závodů. Tak bezprecedentní výsledek očekával před startem sezóny jen málokdo. Sezóny, kterou ještě před zahájením zmítaly četné skandály s útoky na rakouské jezdce, kdy byl osud celého poháru v ohrožení. Sezóny, která nakonec přinesla úchvatné sportovní zážitky a dramatické souboje, kdy rozhodovaly pouhé tisíciny. Sezóny, která vyvrcholila úchvatným představením Herrmanna Nikemayera a splněním jeho životního snu.
 
   Úterý 3.února 2009
Hooyer nebo Nikemayer? Val d´Isére očekává víkendový souboj gigantů[Nikeman]    
Zatímco fanoušci tenisu jsou ještě v extázi po fantastickém finále letošního Australian Openu mezi Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem, fanoušci sjezdového lyžování na svůj vrchol letošní sezóny teprve čekají. Ne však nadlouho. Již tento víkend se ve Val d´Isére uskuteční závod Mistrovství KPCP ve sjezdovém lyžování. Letošní ročník SC proběhl v naprosté dominanci rakouských závodníků Herrmanna Nikemayera a opětovného držitele Křišťálového glóbu, Karla Hooyera. A proto lze očekávat, že právě přímý souboj těchto dvou fenoménů ve Val d´Isére rozhodne o titulu mistra KPCP pro letošní rok.

Podívali jsme se společně s našimi experty na oba závodníky a připravili jsem pro Vás takový minisouboj, který možná napoví, který z obou gigantů pozvedne v neděli večer nad hlavu trofej mistra KPCP ve sjezdovém lyžování.

Forma:
Karl Hooyer vyhrál poslední dva sjezdy ve Kitzbühelu a Garmisch-Partenkirchenu a vše naznačuje tomu, že má před posledním závodem sezóny lepší formu než jeho rival. Je však jasné, že Nikemayer udělá pro vítězství ve Val d´Isére vše, chce se stát mistrem KPCP.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 1:0

Rychlost:
Když Herrmann Nikemayer prolétl v závěrečném úseku trati ve Wengenu kolem zkoprnělých diváků rychlostí 191 km/hod, všem přihlížejícím v tu chvíli ztuhla krev v žilách. Nikemayer skok bravurně ustál a ve Wengenu obhájil svůj triumf z loňského roku.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 1:1

Zdraví:
Karl je prakticky celou letošní sezónu sužován zraněními. Můžeme jenom spekulovat, jak dalece ho tato zranění limitují na svahu. Herrmann také není zcela fit, ale zranění pravého třísla by nemělo být tak vážné.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 1:2

Technika:
Nikdo nemá na trati tak dokonalé prostorové vidění a délku skluzu jako Karl Hooyer. Ostatní ze světové špičky, včetně Herrmanna Nikemayera, za ním v této dovednosti zaostávájí.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 2:2

Zkušenosti:
Hooyer je úřadujícím světovým šampiónem a dvojnásobným držitelem Křišťálového globu. Těžko byste našli mezi jeho soupeři někoho, kdo odjezdil v průběhu letošní sezóny více kilometrů než právě on. Bod pro Karla.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 3:2

Kondice:
Na celém okruhu byste nenašli většího dříče, než je Karl. Ačkoliv to kontrastuje s jeho poměrně bohémským životem, je to závodník s nejlepší fyzickou kondicí ze všech. Ve chvílích, kdy soupeři padají únavou, Karl si přidává další trénikové dávky.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 4:2

Psychika:
Oba závodníci mají nejlepší psychiku ze všech. Oba zvládají kritické okamžiky a vypjaté situace jak během tréninku, tak zejména v průběhu závodu. Oba spolupracují s předním rakouským sportovním psychologem, doktorem Reinfriedem Herbstem. Pro Nikemayera však hraje fakt, že prakticky nemá co ztratit. Na start ve Val d´Isére nastoupí pod menším psychickým tlakem než jeho soupeř, od kterého se očekává pouze vítězství.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 4:3

Zázemí:
Karl Hooyer jezdí celou letošní sezónu na loňském modelu lyží, Herrmann Nikemayer naopak minulý týden podepsal exluzivní kontrakt s firmou HEAD, která mu kromě značného finančního výdělku za reklamu zaručuje prakticky neomezenou technickou podporu a dokonalý servis. To by mohl být jeden z rozhodujích faktorů v boji o titul. Bod pro Nikemayera.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 4:4

Fanoušci:
Karl Hooyer je největší hvězdou sjezdového lyžování. Všude, kde se objeví, je následován davy fanoušků, kteří ho bezmezně milují. V průměru každou 17 minutu je na internetu založen jeho nový fanklub. Zádumčivý introvert Nikemayer je jeho pravým opakem, který dává přednost poklidnému životu na rakouském venkově.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 5:4

Životospráva:
Zatímco Hooyer vyhledává během závodů vztahy na jednu noc a každé vítězství na svahu oslaví lahví pravé sibiřské vodky, asketický Nikemayer usíná na hotelovém pokoji přesně v devět hodin večer za tónů Mozartovy Malé noční hudby.
Karl Hooyer - Herrmann Nikemayer 5:5Jak se zdá, ani detailní analýza našich expertů nedokázala najít jasného favorita na zisk titulu mistra KPCP. Proto nám všem nezbyde než vydržet do nedělního podvečera. Sportu zdar a sjezdovému lyžování v KPCP zvlášť.
 
   Neděle 1.února 2009
Hooyer vítězí v GA-PA, Nikemayer ani Češi nestačili[Karel Hujer]    
Předposlední víkendový závod KPCP Ski Cupu v německém Garmisch Partenkirchenu přinesl třetí vítězství rakouskému sjezdaři Karlu Hooyerovi. Legendární 'Wunder Karl' musel sebrat všechny síly, chtěl-li si uchovat reálnou naději na celkové vítezství. S tratí si dovedl poradit nejlépe ze všech a s půlvteřinovým náskokem deklasoval i dosavadního lídra, Herrmanna Nikemayera. Umístění českých jezdců odpovídalo jejich aktuální formě, za úspěch lze hodnotit už samotný postup z kvalifikace. Posledním závodem celého poháru je víkendový závod na MS ve Val d´Isére.