17.6.2007 21:45:26     

Anonymous

0

dle dohody
Pizzeria DiCarlo

     
  Otázka nebyla ještě zadána.  
     
  Počet odpovědí: 0  
 
18.09.21 12:26  Anonymous
17.09.21 13:03  App.start
 
 
 
 
 
29.12.16 Zápisy z akcí KPCP
16.02.16 Zápisy z akcí KPCP
15.02.16 Zápisy z akcí KPCP
19.01.16 Soutěž KPCP
09.04.10 Soutěž KPCP
 
     
     
   1.ZOH KPCP v Antýglu
Zápis: Nikeman    Fotky: Hausik    Popis fotek: -   
    
Před chviličkou jsem dorazil z pizzerie z pravidelného zasedání KPCP a, ukládajíc se na lože, posedla mne myšlenka vykonati zápis z historicky první zimní olympiády KPCP, která se uskutečnila uplynulý víkend (je čtvrtek 22.3.2001) v horském středisku Antýgl, v haciendě úřadujícího ministra kultury KPCP, Karla Hujera. Zápis píšu hlavně proto, páč ač se cca. polovina účastnictva dušovala, že zápis napíše sama, tak je mi úplně jasný, že se na to všichni vyserou, páč jsou to líný prasata a ZOH KPCP byla natolik povedená akce, že si zápis bezesporu zaslouží. A páč kronikář KPCP v poslední době nějak nekronikaří, tak je úplně jasný, že ve finále to zase odnesu já, Jedinečný a Velký Nikeman, největší a nejúžasnější žampión a hlouba KPCP. Ehhmmm. A tak zapínám svůj notebook značky Dell (hajzlové), otevírám dar od svého věrného přítele Fandy, sociální láhev šampusu z OBI za 38,40 kč (aby byla trochu nálada) a počínám psáti velice stručný zápis. Bohužel jsem si já kokot nevzal z práce síťovou šňůru a tak je mi úplně jasný, že na jeden zátah zápis nenapíšu, protože mi dojdou baterky. 88%
Do olympijské vesnice se sportovci sjížděli po několika skupinách. Jako první dorazila početná skupina Karel Hujer a Lyn, reprezentující Pobřeží Hujeroviny. Jakožto domácí měli za povinnost přichystat večerní slavnostní zahájení ZOH a tak byl včasný příjezd této dvojice vcelku pochopitelný. Další v pořadí přijel do Antýglu JKL (jak se ukázalo později, hlavní kuchař celé výpravy; jak si již nyní dovolím tvrdit, Jiřího guláš je horkým kandidátem na Zlatého Hujera v kategorii "Jídlo roku") s Alenkou. V pozdních nočních hodinách zakotvila v přístavu poblíž olympijské vesnice Toyota pilotovaná kapitánem Hausíkem s posádkou Zuzka, Bublays, Králík a … Vlasta (posledně jmenovaný byl původně tajným pasažérem, oficiálně odtajněný Hausíkem až na závěrečném banketu, když předtím ještě stačil během turnaje v ledním hokeji způsobit skandální causu; k tomu se však dostaneme až později). 82%, ach jo.
Jako poslední, po jistých potížích s navigačním systémem, jenž byl nakonec vyřešen až uploadem nového firmware z TFTP serveru palubním specialistou Nikemanem, dorazil do dějiště ZOH koráb řízený velkým favoritem olympiády Saturninem, který dále přivezl svého partnera Kanibala (oba reprezentující Teplé Ostrovy) a již zmiňovaného ministra sportu Nikemana se Silvíkem, představitele Velké Nikemánie. Zde je na místě konstatovat, že ačkoliv Saturninovo vznášedlo dosahovalo na dálnici do Plzně rychlosti až 220 km/hod., jízda byla díky Saturninově pilotskému umění vcelku bezpečná, za což si zaslouží pochvalu. Že měl jeho stroj spotřebu cca. 35 litrů na 100 km je věcí druhou, ale zase … zimní olympiáda je jednou za čtyři roky a tak proč se trochu nerozšoupnout, že? Tfůůůůůůj, ten šampus je ale hnusnej J
Počet sportovců se naplnil a tak mohlo v cca. 22:30 hodin dojít ke slavnostnímu ceremoniálu charakterizujícímu zahájení 1. zimních olympijských her KPCP. Bylo skutečně velice veselo a žádná slova nejsou tak vypovídající jako fotografie, které byly pořízeny a které si můžete - zcela bez cenzury - prohlédnou na webu KPCP. 69% a ještě k tomu půlnoc, to není moc dobrá kombinace. Jak se na začátku oslavy ukázalo, na jednoho člena výpravy připadlo skoro pět láhví tvrdého alkoholu, takže si asi každý dokáže představit, jak to v olympijské vesnici po krátké chvíli vypadalo. Jediný, kdo příliš neholdoval alkoholu, byl notorický abstinent Nikeman, ale i ten po krátké chvíli podlehl všeobecnému bujarému veselí a při tónech Giny provedl parketem téměř celé mužské osazenstvo. Překvapení nastalo cca. ve tři hodiny ráno, když ředitel olympijské vesnice Karel Hujer vyhlásil, nutno konstatovat že zcela nečekaně, večerku. Téměř nikdo ho však, vinou stále zvyšujícího se promile alkoholu v krvi, nebral moc vážně a tak Karel nahodil poněkud nasrávací výraz a uražen odešel na lože. Párty pokračovala dále a byla rozpuštěna někdy mezi pátou a půl šestou hodinou ranní. Někteří slabší jedinci, jako např. Saturnin, však odpadli již dříve, ale to jim nemůže býti za zlé. Faktem je, že slavnostní zahájení olympijských her lze zhodnotit velice pozitivně. 60%, baterie ještě drží, ale vůle a nadšení nějak chybí. Pokračování zítra.
Naivní pokus. "Zítra" se žádné pokračovaní nekonalo, ale právě teď, na apríla, jsem se konečně dokopal k tomu, abych zápis z olympiády, resp. z opiliády, zdárně dokončil. Dost keců, vezmeme to stručně výsledky jednotlivých klání. Jako úvodní disciplína bylo na programu bobování dvojic. Ačkoliv bylo dle původního harmonogramu zahájení této soutěže naplánováno na 8:00 hodin, vinou technických potíží v ledovém korytě došlo ke zpoždění o cca. 3 hodinky. Tato skutečnost vyvolala v závodním poli mírnou nervozitu, ale ta se naštěstí neprojevila ve špičkových výkonech všech startujících. Po prvním kole byla v čele dvojice Bublays + Králík, v závěsu následovaná dvojicí Nikeman + Silvík, třetí bylo duo JKL + Hausík. Ve druhém kole však nastal nečekaný zvrat, když teplá dvojka Kanibal + Saturnin zajela skvělou jízdou rekord dráhy a ze čtvrtého místa po prvním kole si dojela pro první zlatou medaili. Na druhém místě skončil Nikeman se Silvíkem a třetí dojela, jen s minimální ztrátou jedné desetiny sekundy na druhé místo, dvojice Bublays + Králík. Překvapivě na posledním místě skončil bob domácího teamu Karel Hujer + Lyn, kteří, ačkoliv na dráze poctivě trénovali téměř celou zimu, na nejlepší dvojice tentokráte prostě nestačili. Divácky nejatraktivnější jízdu předvedla ve druhém kole dvojice JKL + Hausík, která soupeře ohromila novou, troufám si říci zcela nečekanou a revoluční taktikou. Jak se během jízdy ukázalo, ta spočívala v tom, že ihned po startu se JKL v bobu zapíchnul držkou do sněhu J Taktika to byla vskutku geniální, ale na lepší než na čtvrté místo nakonec nestačila.

Bobování dvojic - konečné výsledky:
1. Kanibal + Saturnin 24,85 sec. (14,70 + 10,15)
2. Nikeman + Silvík 27,06 sec. (12,06 + 15,00)
3. Bublays + Králík 27,16 sec. (11,87 + 15,29)
4. JKL + Hausík 29,15 sec. (13,16 + 15,99)
5. Karel Hujer + Lyn 43,87 sec. (22,79 + 21,08)


V pořadí druhou disciplínou, v níž se rozdělovaly olympijské medaile, byl biatlon jednotlivců. V krásném závodě plném nečekaných zvratů a skvělých výkonů se nakonec se své druhé zlaté medaile radoval opět Saturnin a potvrdil tak správnost kurzů londýnských bookmakerů. Druhé místo obsadil Hausík a pro bronz se dokulhal Kanibal, jehož v prvním kole zoufale zradila střelba a tak ani fantastický finiš ve druhém kole nestačil na lepší než na třetí místo. Na bramborové pozici skončil se ztrátou pouhých 22 setin sekundy (to nasere) Bublays. Zpestřením závodu byla geniální taktika Nikemana, který využil legislativní díry v pravidlech soutěže, ve kterých nebyla definována maximální velikost sněhového projektilu. Jenže kde nic není, tam ani smrt nebere a protože Nikeman nedokázal zaměřit a trefit cíl ani sněhovou koulí o průměru kola od traktoru, nestačilo to v celkovém součtu na lepší než na šesté místo. I v této disciplíně zcela nečekaně propadl domácí favorit Karel Hujer, který sice první kolo zaběhl naprosto fantasticky, ale ve druhém kole ještě fantastičtěji fyzicky odpadl a zcela vyčerpán dorazil do cíle závodu s velkou ztrátou na nejlepší. Absolutorium si za svůj výkon zaslouží Alenka, jediný ženský odvážlivec v jinak ryze mužském závodě.

Biatlon - konečné výsledky:
1. Saturnin 3:41:45 min. (60 + 60 trestných sekund)
2. Hausík 3:53:82 min. (60 + 60 trestných sekund)
3. Kanibal 3:56:42 min. (100 + 20 trestných sekund)
4. Bublays 3:56:64 min. (40 + 100 trestných sekund)
5. JKL 4:09:68 min. (80 + 80 trestných sekund)
6. Nikeman 4:43:53 min. (60 + 40 trestných sekund)
7. Karel Hujer 5:18:90 min. (80 + 100 trestných sekund)
8. Alenka 7:08:24 min. (100 + 100 trestných sekund)


Zvláštní cena Viléma Tella pro nejlepšího střelce:
Nikeman (100 trestných sekund)

Po obědě přišel zlatý hřeb celé olympiády (když nepočítám slavnostní zahájení, že) a tím byl turnaj v ledním hokeji. Los byl k některým účastníkům turnaje opravdu krutý a tak se nakonec ve skupině A sešli Kanibal, Silvík, Alenka, JKL, Králík a Bublays a ve skupině B, pracovně přejmenovanou na skupinu smrti, své síly změřili největší favorit turnaje Hausík, Karel Hujer, Nikeman, Lyn, Zuzka a Saturnin. Do play-off postupovali první čtyři z obou skupin a zbytek sehrál baráž o umístění na 9. až 12.místě. Prvním překvapením základních skupin bylo vyřazení dosavadního olympijského suveréna Saturnina, který psychicky nezvládl závěr utkání proti Nikemanovi a nakonec do zápasů play-off nepostoupil. Zde je na místě nutno podotknout, že Saturnin tuto skutečnost psychicky naprosto neunesl a až do konce turnaje zcela nepochopitelně zpochybňoval regulérnost turnaje, a zejména potom výkony některých rozhodčích. Je smutné, když se takový sportovní velikán, jakým Saturnin bezesporu je, takhle nesportovně chová, ale v celkovém hodnocení turnaje to byla pouze malá kaňka na kráse, která úroveň a celkovou serióznost turnaje nemohla ohrozit.

Hokejový turnaj - základní skupiny (tučně vytištění postupují):
Skupina A

X

Kanibal

Silvík

Alenka

JKL

Králík

Bublays

Skóre

Body

Pořadí

Kanibal

X

3:1

4:0

3:1

2:0

1:3

13:5

12

2.

Silvík

1:3

X

4:0

0:2

5:1

2:2

12:8

7

3.

Alenka

0:4

0:4

X

0:0

1:3

1:4

2:15

1

6.

JKL

1:3

2:0

0:0

X

0:1

2:5

5:9

4

5.

Králík

0:2

1:5

3:1

1:0

X

0:2

5:10

6

4.

Bublays

3:1

2:2

4:1

5:2

2:0

X

16:6

13

1.

 

Skupina B

X

K.Hujer

Hausík

Nikeman

Lyn

Zuzka

Saturnin

Skóre

Body

Pořadí

K.Hujer

X

0:2

0:0

3:1

5:2

0:2

8:7

7

4.

Hausík

2:0

X

5:0

4:2

2:2

4:1

17:5

13

1.

Nikeman

0:0

0:5

X

3:0

1:1

3:2

7:8

8

3.

Lyn

1:3

2:4

0:3

X

0:2

2:4

5:16

0

6.

Zuzka

2:5

2:2

1:1

2:0

X

2:0

9:8

8

2.

Saturnin

2:0

1:4

2:3

4:2

0:2

X

9:11

6

5.Čtvrtfinále potvrdilo názor hokejových odborníků o tom, že skupina B byla právem nazvána skupinou smrti. V prvním čtvrtfinále, hraném na dva vítězné zápasy, na sebe narazil vítěz skupiny A Bublays a proti němu domácí hvězda Karel Hujer. V prvním utkání Karel svého soupeře zcela rozdrtil a ačkoliv Bubla dokázal vyrovnat na 1:1, rozhodující zápas se hrál opět v režii Karla, který se tak stal prvním, nelze říci že nečekaným, semifinalistou. Druhá čtvrtfinálová dvojice byla čistě dívčí záležitostí, své síly změřila Zuzka se Silvíkem. Děvčata předvedla tři naprosto fantastické a strhující vyrovnané zápasy a z postupu do semifinále se nakonec radovala Zuzka. Jako třetí přišlo na řadu prestižní nextracké derby mezi Kanibalem a Nikemanem. V prvním zápase vysoko zvítězil Kanibal a i ve druhém zápase se zdálo, že svého soupeře porazí, když ještě minutu před koncem vedl o gól. Potom však přišlo něco, co bych pracovně nazval "slávistickým komplexem" (kdo sledoval dnešní zápas semifinále hokejové extraligy Slavia - Vsetín, tak určitě ví, o čem mluvím). Nikeman 30 sekund před závěrečnou sirénou vyrovnal a v prodloužení vstřelil rozhodující branku. Psychicky zdeptaný Kanibal se již z tohoto šoku nedokázal vzpamatovat a v rozhodujícím, třetím zápase utrpěl těžký debakl. Huéééééééééé. Posledním semifinalistou se stal největší favorit turnaje Hausik, který si celkem hladce poradil s Králíkem ve dvou zápasech. Saturnin si mezitím dopíjel svůj kalich hořkosti v zápasech baráže J

Hokejový turnaj - čtvrtfinále play-off (tučně vytištění postupují):
Bublays (A1) - Karel Hujer (B4) 1:2 (0:5, 4:3pp, 0:2)
Silvík (A3) - Zuzka (B2) 1:2 (1:2pp, 1:0pp, 0:3)
Kanibal (A2) - Nikeman (B3) 1:2 (4:0, 4:5pp, 1:5)
Králík (A4) - Hausík (B1) 0:2 (0:2, 0:7)


Semifinále bylo vlastně reprízou zápasů v základní skupině B a opět přineslo nervy drásající souboje. V prvním semifinále na sebe narazila Zuzka a Karel. Ačkoliv v základní skupině Karel hladce zvítězil, nyní spolu oba sehráli tři zcela vyrovnané zápasy a v tom rozhodujícím měla nakonec navrch Zuzka a stala se tam prvním, nutno podotknout že zaslouženým, finalistou. Ve druhém semifinále vybuchla časovaná bomba. Nikeman se poučil z kruté lekce v základní skupině a jeho hra vycházela ze zcela zabezpečené obrany, která činila Hausíkovi velké potíže. První zápas vyhrál Nikeman brankou v prodloužení, v druhém souboji dokázal Hausík vyrovnat, ale ve třetím byl opět lepší Nikeman a po vítězství 4:2 v rozhodujícím zápase se tak postaral o největší senzaci letošní olympiády.

Hokejový turnaj - semifinále play-off (tučně vytištění postupují):
Karel Hujer (B4) - Zuzka (B2) 1:2 (1:0pp, 0:1pp, 0:3)
Nikeman (B3) - Hausík (B1) 2:1 (1:0pp, 0:2, 4:2)

Finále neubralo nic z dosavadní turnajové dramatičnosti a tak i nyní byli diváci svědky tří naprosto vyrovnaných zápasů. V tom prvním byla Zuzka od počátku aktivnější a ačkoliv se Nikeman snažil držet krok, na poslední branku svého soupeře již odpovědět nedokázal. 1:0. Druhý finálový zápas byl velkou taktickou bitvou, kterou nakonec pro sebe dokázal získat Nikeman a vyrovnal tak průběh finálové série na 1:1. Rozhodující zápas o olympijské zlato přinesl neuvěřitelnou bitvu vynikající úrovně. Nikeman vedl 2:0 a už se zdálo, že vítězství nepustí. Zuzka však prokázala svou houževnatost a ještě před koncem normální hrací doby vyrovnala na 2:2. Na řadu přišlo prodloužení. Celá hokejová hala byla na nohou, diváci šíleli, atmosféra nabrala naprosto neuvěřitelných rozměrů. Rozhodující branku na 3:2 nakonec vstřelila v páté minutě prodloužení Zuzka a stala se tak zaslouženě historicky prvním vítězem (vítězkou) hokejového turnaje na zimní olympiádě KPCP. Toto hokejové finále bylo fantastickou tečkou ZOH a nic na tom nezkazila ani závěrečná kaňka, když dopingová zkouška prokázala, že vítězce pomáhal ve hře jakýsi "Vlasta". Nikeman se však ukázal jako velký gentleman a ačkoliv by mu případný protest s největší pravděpodobností přinesl zlato, tento protest na vedení ZOH nepodal a sportovně tak přiznal svou finálovou porážku J

Hokejový turnaj - finále play-off (tučně vytištěn vítěz):
Zuzka (B2) - Nikeman (B3) 2:1 (5:4, 0:1, 3:2pp)


Přehled nejúspěšnějších účastníků 1.ZOH KPCP:
1. Saturnin 2-0-0
2. Kanibal 1-0-1
3. Zuzka 1-0-0
4. Nikeman 0-2-0
5. Hausík 0-1-1
6. Silvík 0-1-0
7. Karel Hujer 0-0-1
Bublays 0-0-1
Králík 0-0-1

Zvláštní cena fair-play ministra sportu KPCP M.A.Nikemana:
JKL (za seriózní, korektní a poctivé rozhodování hokejového turnaje)

Co říci závěrem? Jak celý průběh olympiády stručně zhodnotit? Ačkoliv se některé velké hvězdy KPCP zalekli silné konkurence a raději zůstali doma (jen namátkou jmenujme předsedu BlooDiKa, Cossacka, Rudlayse nebo Dr.Agona), přesto se tato absence neprojevila snížením celkové sportovní a kulturní úrovně akce. Všichni zůčastnění podávali během olympiády výkony na maximální hranici lidských možností a za to si zaslouží obdiv a úctu.
Úplným závěrem bych rád poděkoval ministru kultury Karlovi Hujerovi, pod jehož patronací se celá akce konala a tímto bych rád všechny pozval na historicky 1. letní olympiádu KPCP, která se uskuteční na přelomu srpna a září letošního roku. Kde, to je ještě záhadou, neboť o pořádání této akce se prozatím přihlásily Athény, Barcelona, Tokio, San Bonigo a Hausíci. Tož uvidíme. Sportu zdar a olympijským hrám zvláště.
  


... za KPCP  Nikeman