17.6.2007 21:45:26     

Anonymous

0

dle dohody
Pizzeria DiCarlo

     
  Otázka nebyla ještě zadána.  
     
  Počet odpovědí: 0  
 
23.09.21 04:56  Anonymous
22.09.21 09:14  App.start
 
 
 
 
 
29.12.16 Zápisy z akcí KPCP
16.02.16 Zápisy z akcí KPCP
15.02.16 Zápisy z akcí KPCP
19.01.16 Soutěž KPCP
09.04.10 Soutěž KPCP
 
     
     
   Koncert Depeche Mode
Zápis: Nikeman    Fotky: -    Popis fotek: -   
O co jde : Koncert britské kultovní skupiny Depeche Mode (předkapela Fad Gadget)
Místo konání : Paegas Aréna na Výstavišti
Datum konání : úterý 4.září 2001
Čas konání : 20:00 - 23:00 hodin
Vstupné : 799 Kč
 
Oficiální české stránky Depeche Mode:
Jsou na adrese http://www.depechemode.cz a naleznete zde ty nejaktuálnější informace. Skupina Depeche Mode přijede do Prahy v rámci koncertního turné nazvaného Exciter Tour, které navazuje na vydání nového studiového alba Exciter. Toto album, které oficiálně vyjde 14.května 2001, bude předznamenáno vydáním nového singlu Dream On. Turné bude zahájeno v červnu sérií 33 koncertů po Spojených Státech a Kanadě. Koncem srpna se skupina přesune do Evropy a 4.září vystoupí na již zmíněném koncertu v Praze. Po Sportovní hale v roce 1988, stadionu na Letné v roce 1993 a znovu Sportovní hale (tentokráte však již známé jako Paegas Aréna) v roce 1998, se jedná o čtvrté představení Depeche Mode v České Republice.

Předběžně přihlášení účastníci koncertu:
Nikeman
Kaca
Dr.Agon
Aranka
Karel Hujer
Lyn
Kanibal
Patas

Vstupenky na koncert:
V tuto chvíli je již koncert zcela VYPRODÁN, tudíž žádné volné lístky nejsou.

Recenze koncertu (from MF):
03.09.2001
Den před koncertem přiletěli Depeche Mode do Prahy na staré Ruzyňské letiště. Po ubytování v hotelu Four Seasons se skupina vydala na procházku po Karlově mostě, dále se prošli Královskou cestou a po Klárově. Cestou se nechali fotografovat a také rozdávali podpisy. Povečeřeli v luxusní restauraci na Kampě, kde si dali ryby s předkrmem z krevet.

04.09.2001
Hned od ranních hodin postávaly před Paegas Arénou hloučky fanoušků. Letos organizátoři otevřeli brány, takže bylo možné stát přimo před vchodem do haly. Stejně tak postávali od rána před halou jiné skupinky - pro změnu překupníci se vstupenkami. Těch bylo před halou opravdu požehnaně, cena vstupenek se ráno pohybovala od 1.000 do 2.000 Kč. Ovšem prodejci měli od 15 hodin smůlu, protože potom byly v pokladnách u haly vstupenky za běžnou cenu 799 Kč a vstupenek bylo dost pro každého. Je škoda, že nebyla k dispozici už dříve informace o tom, kolik vstupenek bude k dispozici přímo před halou, znám dost lidí co nejeli na koncert jen kvůli tomu, že se měsíc před koncertem všude mluvilo o zcela vyprodaném koncertu a zbytečně tak někteří zaplatili za vstupenku na poslední chvíli víc.

V denním tisku se už objevila zmínka o koncertu - zprávu přinesly například deníky Super a Večerník Praha. Před halou bylo možné koupit oficiální suvenýry - několik druhů triček, plakáty, prsten, pouzdro na telefon, čepici a tourbook. Bohužel, tourbook byl asi tak hezký (skutečně stojí za to, je v něm dost pěkných fotek a byl i cenově dostupný), že byl hned vyprodán a řada fanoušků odcházela od stánku zklamána.

Předskupinou Depešáků byl Fat Gadget, kterému kdysi dělali DM předkapelu. Tento večer se tedy role obrátily. Lidem se zřejmě moc nelíbil, ale dělal na pódiu takové šílenosti, že sklízel ovace od fanoušků, zvlášť když začal skandovat 'Depeche Mode, Depeche Mode' nebo když vylezl na konstrukci světel a zavěšený hlavou dolů zpíval. Zřejmě sledoval Daveho během Devotional Tour, takže při cestě po konstrukci směrem dolů skočil do lidí. Mě samotnému jeho hudba moc neříkala, ale chápu, že je to nevděčná úloha dělat DM předkapelu.

Po vystoupení Fat Gadgeta začali technici předělávat a leštit pódium.Po necelé půl hodině v hale zhasla světla a prvními tóny Easy Tiger začíná koncert Depeche Mode. Přichází Martin Gore, Andy Fletcher, Peter Gordeno a Christian Eigner - lidi šílí. Martin začíná vybrnkávat melodii Dream On a chodí po pódiu, v kotli to vře. Při písní The Dead Of Night přichází hlavní hvězda večera - Dave Gahan, který svými tanečními kreacemi jistě překvapil nejednoho depešáka. Ve srovnání se Singles Tour je mnohem živější a udržuje víc kontakt s publikem, které dostal do varu pozdravem 'Good evening Prague' před písní Halo. V hale bylo takové vedro, že Dave po několika minutách odhodil svoji černou vestu a zbytek koncertu odzpíval už jen v kalhotách. Martin odložil rohatou čepici, kterou měl na M&G, a zpíval v bílo-stříbrných kalhotách opásaný řetězy a kapsičkou za pasem a 'tričko s peřím'. Andy byl v pohodě v obyčejném tričku a kalhotách, od svých kláves se skoro celý večer nehnul. Vcelku nemilým překvapením byla chladná reakce publika na Dream On a naopak příjemné bylo, když fanoušci hodili během Personal Jesus na pódium vlajku s nápisem 'Reach Out And Touch Dave', kterou Dave zvednul a ukázal publiku. Nejvíc lidem sedly staré a rychlejší písně - Enjoy The Silence, I Feel Loved, Never Let Me Down Again, kdy se přidali i ti, kteří seděli a doma neposlouchají Depeche Mode celé dny dokola. Naopak chladněji vzali Surrender, který asi není mezi 'laiky' moc známý, mně osobně tato píseň potěšila. Doprovod zajistily opět Georgia Lewis a Jordan Bailey jako při minulém turné. Dave a Martin neměli stálá místa na pódiu, Martin chodil během některých písní s kytarou ze strany na stranu, Dave běhal po celém pódiu a častokrát se setkali a mezihru během Enjoy The Silence doskákali o sebe opřeni zády. Velká videoprojekce (kterou zajišťovaly celkem 4 projektory) od skvělého Antona Corbijna nebyla sice ke všem písním, ale kdo neviděl přímo na Depešáky, mohl sledovat alespoň projekci, která se mi nejvíc líbila při It's No Good.

Vyprodaná Paegas Aréna byla skvělým publikem při této zastávce Depeche Mode na jejich turné k albu Exciter. Doufám jen, že Dave svůj slib 'We'll see you next time' dodrží a při příštím turné se zase zastaví spolu s ostatními v Praze ...

Setlist:
Easy Tiger - Dream On
The Dead Of Night
The Sweetest Condition
Halo
Walking In My Shoes
Dream On
When The Body Speaks
Waiting For The Night
Surrender
Breathe
Freelove
Enjoy The Silence
I Feel You
In Your Room
It's No Good
I Feel Loved
Personal Jesus

Přídavek:
Home
Clean
Black Celebration
Never Let Me Down Again
  


... za KPCP  Nikeman